pl en pl en
Informacje techniczne
Ściany wodne bąbelkowe produkowane przez naszą firmę wykonane są ze szkła akrylowego (plexiglas) renomowanej firmy EVONIK. Jako jedyna firma w Polsce i jedna z nielicznych w Europie wykonujemy ściany wodne bąbelkowe metodą spawania chemicznego co umożliwia tworzenie dużych jednolitych powierzchni.

Charakterystyka ścian wodnych bąbelkowych: :
  • Brak konieczności doprowadzania instalacji kanalizacyjnej i hydraulicznej – obieg zamknięty.
  • Bardzo wysoka odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.
  • Łatwość montażu w już zaaranżowanych pomieszczeniach.
  • Możliwość montażu podzespołów ściany wodnej w znacznym oddaleniu od samej dekoracji.
  • Niskie koszty eksploatacji - zużycie prądu na poziomie ok. 20watt/m2 dekoracji wodnej.
  • Bardzo łatwa konserwacja nie wymagająca specjalistycznego serwisu.
  • Brak bezpośredniego kontaktu z wodą.
  • Niskie parowanie wody z dekoracji i brak związanych z tym problemów z wilgocią.
  • Masa pustej dekoracji to ok. 15-20kg/m2
  • Ilość wody destylowanej w dekoracji od 15l do 25l/m2
Ściany wodne bąbelkowe wypełnione są wodą demineralizowaną dzięki czemu zachowują czystość w całym okresie użytkowania. Zastosowane w dekoracji oświetlenie LED RGB zapewnia wspaniałe efekty kolorystyczne i umożliwia cyfrowe sterownie kolorami dające możliwość wyświetlania kilku barw jednocześnie.
Ściany wodne Ściany wodne Ściany wodne
Ściany wodne Ściany wodne Ściany wodne Ściany wodne
MATERIAŁ:

Oferowane przez naszą firmę ściany wodne pęcherzykowe są wykonane ze szkła akrylowego, znanego również pod nazwą PMMA czy plexi. Jest to wyjątkowo estetyczny materiał o dużej ponad 95% przepuszczalności światła (zwykłe szkło ok. 78%). Materiał ten nie zniekształca obrazu ani barw. W porównaniu do zwykłego szkła jest materiałem mało kruchliwym , elastycznym i znacznie bardziej bezpiecznym. Szkło akrylowe jest dużo lżejsze od zwykłego co ułatwia montaż na kondygnacjach i transport.

OŚWIETLENIE:

Do oświetlenia ścian wodnych pęcherzykowych standardowo stosujemy moduły LED RGB z ośmioma wyświetlanymi barwami, które za pomocą sterownika z pilotem można regulować w zakresie intensywności i kolejności emitowanych barw. Opcjonalnie zamontować można moduły LED sterowane cyfrowo które wyświetlają na danym odcinku kilka barw jednocześnie. Daje to możliwość tworzenia pięknego efektu tęczy.

WYMIARY ŚCIAN WODNYCH:

Maksymalny wymiar ściany wodnej bąbelkowej to 204x304cm lub 304x204cm. Głębokość ściany wodnej to zaledwie 31-37mm dzięki czemu montaż jest możliwy na istniejących ścianach nośnych w wyjątkowo estetyczny sposób. Montaż większych ścian wodnych jest możliwy poprzez dostawienie kilku paneli.

MONTAŻ ŚCIAN WODNYCH:

Nasza firma świadczy kompleksową usługę montażu ścian wodnych bąbelkowych. Pomagamy w doborze odpowiedniego miejsca jej ustawienia, oferujemy fachowy montaż i bezpieczny transport. Zapewniamy długookresową konserwację ściany wodnej i doradztwo w tym zakresie. Czas realizacji zamówienia to 4-6tygodni. PROJEKTY REALIZUJEMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU. Montaż na miejscu pojedynczej ściany wodnej wykonywany jest przez naszą doświadczoną ekipę montażową w ciągu jednego dnia.

KONSERWACJA:

Konserwacja ściany wodnej jest niezwykle łatwa. Wypełniona wodą demineralizowaną ściana wodna wymaga jedynie okresowego dodawania środka chemicznego służącego klaryfikacji wody oraz uzupełnienia odparowanej wody demineralizowanej na taką samą.
Ściany wodne Ściany wodne
Zapraszamy do kontaktu!
e-mail: hydroteka@hydroteka.pl
Mariusz Rosłon kom. 603 588 218
Zenon Pohorecki kom. 693 489 889